Toegangskaarten oorlogsdocumentaire te koop

‘Overleven in de schaduw van het vliegveld’. 75 jaar na de bevrijding heeft Heemkring Molenheide deze documentaire  samengesteld. Om met foto’s, filmfragmenten, interviews en gesproken woord  te laten zien wat er allemaal voor afschuwelijks gebeurde in die oorlogstijd. In ons dorp, onze wijk, onze straat; nu bijna niet meer voor te stellen.

Ook de kinderen van toen komen aan het woord in de documentaire. In de schaduw van het vliegveld hebben ze tussen 1940 en 1945 stuk voor stuk veel meegemaakt. Of ze nu in Gilze, Rijen, Hulten of Molenschot woonden. Ze vertellen hoe ze die gebeurtenissen ervaren hebben. Allemaal op hun eigen manier. Opdat we niet vergeten…

Wanneer te zien?
Eind oktober vieren we in Gilze en Rijen 75 jaar bevrijding. Op de 8e en de 9e van die maand is de documentaire voor het eerst te zien. Op 8 oktober in De Boodschap in Rijen, op 9 oktober in De Schakel in Gilze; beide keren vanaf 19.30 uur. Voor deze voorstellingen zijn geen kaarten meer te koop. Gezien de grote belangstelling hebben wij 2 nieuwe avonden voor u geboekt. 12 november in De Schakel in Gilze en 13 november in De Boodschap in Rijen. De kaartverkoop voor deze twee voorstellingen start op 30 september a.s.. Voor iedereen een echte aanrader! Een voorproefje zien? Trailer

Toegangskaarten kopen
Toegangskaarten voor de documentaire zijn vanaf 30 september voor 2,50 euro te koop bij Novy, Nieuwstraat 111 in Gilze en Bruna in winkelcentrum De Laverije in Rijen.
Op deze avonden (12 en 13 november) is ook het nieuwe boek ‘Bedankt voor de vrijheid die jullie bevochten’, met verhalen van inwoners uit onze gemeente (voor de prijs van 12,50 euro) te koop.

Meer weten over de activiteiten rond 75 jaar bevrijding in onze gemeente? Kijk elders op deze website of ga voor een algemeen overzicht naar www.75jaarvrijheidgilzerijen.nl

Een luchtalarmposter uit 1940